Nemokami skelbimai, perku parduodu

Skelbimas

Skelbimų paieška

2014m. kokybiškas lietuvių kalbos įskaitų rašymas (potemės)

Skelbimo nr. 473666, įdėtas: 2014-03-17 · Perskaitė: 636

Skelbimas nebegalioja.

Sveiki.Esu baigęs VU lietuvių kalbos filologiją.Todėl už nedidelį mokestį galiu parašyti kokybiškas kalbas bei kl. lietuvių k. įskaitai. Darbai patikrinti mokytojos, argumentuoti, nuoseklūs, yra literatūrinis kontekstas, išlaikyta tvarkinga darbo struktūra, atitinka visus NEC reikalavimus.Įskaitas rašau jau penkti metai, todėl žinau ko reikia stipriai ir gerai kalbai. Galite rinktis iš šių potemių:

klasė:

KALBA

. Frazeologizmai puošia mūsų kalbą. Remdamiesi šnekamosios (tarmių) ir bendrinės kalbos pavyzdžiais, paaiškinkite, kuo ir kodėl.

. Dalis emigrantų nustoja kalbėti gimtąja kalba. Argumentuotai išsakykite savo požiūrį, kuo ir kodėl žalingas gimtosios kalbos išsižadėjimas konkrečiam žmogui ir tautai.

. Ne viskas, kas kalboje svetima, yra nevartotina. Pateikdami vartotinų ir nevartotinų svetimybių pavyzdžių, argumentuotai paaiškinkite šią mintį.

. Ar dabartinės elektroninės mokomosios lietuvių kalbos priemonės atitinka jauno žmogaus poreikius, yra patrauklios? Remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, argumentuokite savo požiūrį.

. Pristatykite kelių jums įdomiausių gimtojo krašto vietovardžių kilmę ir reikšmę. Pagrįskite savo pasirinkimą.

. Bendravimas pasitelkus šiuolaikines technologijas keičia leksikos ypatybes. Pasirinkite vieną kurią komunikavimo šiuolaikinėmis priemonėmis sritį ir aptarkite jos leksikos ypatumus. Pagrįskite savo pasirinkimą.

. Sakoma, kad kalba greitai parodo, kas esi, koks esi, kuo gyveni. Remdamiesi pavyzdžiais aptarkite, kaip žmogaus kalba atspindi jo gyvenseną ir vidinį pasaulį.

. Pasigirsta nuomonių, kad klasikos kūrinių leksika vis sunkiau suprantama jaunam žmogui. Remdamiesi lietuvių literatūros pavyzdžiais, pritarkite šiai minčiai arba ją paneikite.

. Tarmių metai paskatino įvairių renginių, skirtų tarmėms populiarinti, gausą. Apžvelkite jums žinomus renginius ir argumentuotai išsakykite savo požiūrį į tai, ar teminiai metai ir jiems skirti renginiai stiprino pagarbą tarmėms, gimtajai kalbai.

. Teigiama, kad visi, kuriantieji Lietuvos kultūrą, privalo kalbėti taisyklinga valstybine kalba. Remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, pritarkite šiai minčiai arba ją paneikite.



KULTŪRA

. Kurį lietuvių kultūros reiškinį – literatūrą, kiną, teatrą – ir kodėl laikytumėte didžiausia visų laikų tautos kultūrine vertybe? Pristatykite jį ir pagrįskite savo pasirinkimą.

. Kurie šiandieninės kultūros reiškiniai, jūsų manymu, daro didžiausią įtaką jauno žmogaus kultūrinei brandai? Pagrįskite savo pasirinkimą.

. Kuris Lietuvos kino arba teatro festivalis jums įdomiausias? Pristatykite jį ir pagrįskite savo pasirinkimą.

. Kurios muziejų edukacinės programos jums įdomios? Pristatykite dvi ir pagrįskite savo pasirinkimą.

. Remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, patvirtinkite arba paneikite mintį, kad šiuolaikiniai knygynai padeda ugdyti kultūriškai išprususį žmogų.

. Vis labiau plinta kūrybinio rašymo dirbtuvės. Remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, paaiškinkite, kaip tokia veikla ugdo asmenybę.

. Steigiama vis daugiau fondų, kurių tikslas – įtraukti jaunimą į kultūrinę veiklą. Remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, patvirtinkite arba paneikite, kad tokių fondų veikla pasiekia savo tikslą.

. Remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, argumentuokite, ar kultūrinė reklama viešose erdvėse pajėgi paskatinti daugiau jaunimo domėtis kultūros renginiais Lietuvoje.

. Remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, aptarkite, kokias jaunimo kultūros madas diktuoja šiuolaikinė žiniasklaida.

. Remdamiesi pavyzdžiais, paaiškinkite, kokią įtaką jauno žmogaus kultūrinei brandai daro bendravimas virtualioje socialinėje erdvėje.

LITERATŪRA

. Andrius Mamontovas tvirtina: „Jeigu norite, kad jūsų vaikai užaugę gyventų gerai, laimingai ir turtingai, išmokykite juos skaityti knygas.“ Kokiais būdais, jūsų manymu, suaugusieji gali sudominti skaitymu vaikus? Pagrįskite savo pasirinkimą.

. Pokalbių knygos padeda nugalėti abejones, moko, kaip įveikti gyvenimo kliūtis. Remdamiesi šio žanro pavyzdžiais, argumentuotai pritarkite šiai minčiai arba ją paneikite.

. Remdamiesi pavyzdžiais, paaiškinkite, kodėl svarbu skaityti ne tik laiko patikrintas knygas, bet ir sekti literatūrines naujienas, debiutus, skaityti kultūrinę spaudą.

. Dažnai įdomiausios tos knygos, kurias atrandame patys. Pristatykite jums įdomią savarankiškai atrastą knygą, kuri galėtų būti patraukli ir jūsų bendraamžiui. Pagrįskite savo pasirinkimą.

. Tautosakos tyrinėtojai tvirtina, kad tautosaka atspindi gyvenamojo laiko aktualijas. Remdamiesi tautosakos pavyzdžiais, pritarkite šiai minčiai arba ją paneikite.

. Kurie pastarojo dešimtmečio lietuvių literatūros kūriniai verti pripažinimo šiuolaikinės pasaulio literatūros kontekste? Pristatykite bent du ir pagrįskite savo pasirinkimą.

. Remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, paaiškinkite, kaip literatūros kritika padeda ugdyti jauno skaitytojo estetinį skonį.

. Pasigirsta nuomonių, kad rašytojai per mažai dėmesio skiria paauglių problemoms, trūksta gerų knygų paaugliams. Remdamiesi savo patirtimi patvirtinkite arba paneikite šį teiginį.

. Remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, paaiškinkite, kaip įvairios knygų mugės, susitikimai su rašytojais padeda skaitytojui atrasti vertingą literatūrą ir ugdytis estetinį skonį.

. Pasirinkite vieną savo krašto rašytojo kūrinį ir aptarkite, kokią įtaką kūrėjui daro gimtinė. Pagrįskite savo pasirinkimą.



klasė:

. Kultūroje vyrauja du požiūriai į kalbą: vienas teigia, kad kalba – tai stipri kuriamoji galia, kitas – kad ji tėra pragmatinis įrankis. Kuriam požiūriui pritariate jūs? Savo mintis pagrįskite pavyzdžiais.

. Ar kalbos žaismė reikalinga šiandienos viešajam gyvenimui? Savo požiūrį pagrįskite pavyzdžiais.

. Teigiama, kad plintant globalizacijai tokių mažų tautinių kalbų, kaip lietuvių kalba, struktūra ir kokybė neišvengiamai pasikeis – svarbu, kad kalbos pavadinimas išliktų ir kad turėtume su kuo tapatintis (kalbininkas G. Subačius). Įvertinkite tokį požiūrį. Savo mintis pagrįskite pavyzdžiais.

. Stilinga kalba – autoriaus gebėjimas savitai perteikti individualią patirtį ir įžvalgas, jaučiant atsakomybę už kiekvieną žodį. Ar šiandienos rašytojams būdinga tokia atsakomybė? Savo požiūrį pagrįskite lietuvių literatūros pavyzdžiais.

. Naujažodžiai – dažnai nesantaikos akmenys: kalbininkai siūlo žodį, visuomenė piktinasi (kalbininkė J. Zabarskaitė). Pateikite tokių nesantaikos pavyzdžių. Kuo ir kodėl jie neįtiko visuomenei? Savo požiūrį pagrįskite pavyzdžiais.

. Kaip šiuolaikiniai rašytojai keičia ir atgaivina kalbą? Savo požiūrį pagrįskite lietuvių literatūros pavyzdžiais.

. Kurie lietuvių kalbos aspektai geriausiai atskleidžia tautos mentalitetą? Savo požiūrį pagrįskite pavyzdžiais.

. Kaip Cicerono moralinių reikalavimų oratoriui laikomasi šiandien? Savo požiūrį pagrįskite pavyzdžiais.

. Ką reikėtų daryti, kad lietuvių kalba būtų prestižinė, plačiai vartojama kultūroje, mene, moksle ir neliktų tik buitine namų kalba? Savo požiūrį pagrįskite pavyzdžiais.

. Kokių rašymo subtilybių ir kodėl norėtumėte išmokti iš šiandienos publicistų? Savo požiūrį pagrįskite pavyzdžiais.

. Lietuvių literatūrinė kalba tampa vis lėkštesnė, siauresnė, ji taip banalėja, kad greitai ja jau negalėsime išreikšti lietuvio egzistencijos pilnatvės (rašytojas L. Jakimavičius). Įvertinkite tokį požiūrį. Savo mintis pagrįskite pavyzdžiais.

. Kokia šiuo metu diskusijų kokybė viešojoje Lietuvos erdvėje argumentavimo aspektu? Savo požiūrį pagrįskite pavyzdžiais.

. Senosios Lietuvos literatūros kūrėjai gerai išmanė retorikos meną. Remdamiesi literatūros pavyzdžiais aptarkite, ar ši retorika daro poveikį šiuolaikiniam skaitytojui.

. Lietuvoje tarmės laikomos didele vertybe ir saugotinu kultūros paveldu, bet viešumoje, žiniasklaidoje vartotina tik bendrinė, griežtai norminė kalba. Kokią įtaką ši kalbos politikos nuostata daro galimybėms puoselėti ir kalbą, ir jos tarmes? Savo įžvalgas paremkite pavyzdžiais.

. Šiandien ir patys Lietuvos kalbininkai skirtingai vertina kalbos norminimą. Argumentuotai išsakykite savo nuomonę, kokia kalbininkų įtaka besikeičiančiai kalbai būtų prasminga.


LITERATŪRA (KULTŪRA):


. Kaip tautiškumas reiškiasi XX a. pab. ir XXI a. pr. lietuvių literatūroje? Savo požiūrį pagrįskite pavyzdžiais.

. Ar daugiakultūriškumas laikomas vertybe skirtingų epochų Lietuvos literatūroje?

. Kodėl naujausioje lietuvių literatūroje daugėja kūrinių karo, pokario temomis? Pristatykite kelis ir įvertinkite juos etiniu ir estetiniu požiūriais.

. „Tai, kad dabar reikalaujama „hepiendų“, liudija pakitusią nuostatą. Mes norime, kad viskas gerai baigtųsi. Duokite mums laimingą pabaigą! Duokite prekę!“ (poetas S. Geda) Ar ši mintis taikytina tik šių dienų literatūrai? Savo požiūrį pagrįskite lietuvių literatūros pavyzdžiais.

. Kaip pilietiškumas reiškiasi skirtingų laikotarpių Lietuvos literatūroje? Savo požiūrį pagrįskite pavyzdžiais.

. Ar sutinkate su mintimi, kad lietuvių literatūra neturi stiprių romano žanro tradicijų? Savo požiūrį pagrįskite lietuvių literatūros pavyzdžiais.

. Ar visuomenei reikalingi rašytojai moralistai? Savo požiūrį pagrįskite lietuvių literatūros pavyzdžiais.

. Ar senuosiuose Lietuvos literatūros tekstuose ryškėjanti laisvės samprata aktuali šiais laikais? Savo požiūrį pagrįskite pavyzdžiais.

. XX a. pabaigoje svarstyta: lietuvių literatūroje nėra tikros moters, gal dėl to vis grįžtame prie Šatrijos Raganos, užčiuopusios pradinę stadiją intelektualios, visuomeniškos, turinčios vidinį gyvenimą moters (literatūrologė V. Kelertienė). Ar atsirado tikrų moterų XXI a. lietuvių literatūroje? Savo požiūrį pagrįskite pavyzdžiais.

. Ar senoji Lietuvos literatūra, skaitytojui siūlanti tapatintis su valstiečiais arba riteriais ir bajorais, gali būti įdomi šiandienos jaunimui? Savo požiūrį pagrįskite pavyzdžiais.

. Klasikinių tekstų ekranizacijos ir inscenizacijos visuomet permąsto kultūrą, istoriją. Patvirtinkite arba paneikite šią mintį remdamiesi lietuvių literatūros klasikos tekstais ir jų ekranizacijomis ar inscenizacijomis.

. Ar verta literatūrą skaityti kaip vienos ar kitos epochos dokumentą? Savo požiūrį pagrįskite Lietuvos literatūros pavyzdžiais.

. „Ten, kur ramiai miegama ir sočiai valgoma, didelių menininkų neiškyla. Reikia didelių įtampų, grėsmių.“ (literatūrologė V. Daujotytė) Ar pritariate tokiai nuomonei? Savo įžvalgas paremkite lietuvių literatūros pavyzdžiais.

. Kiekviena epocha kuria savo literatūrinį herojų. Kokį jį matote šiandieninėje lietuvių eseistikoje?

. Ar pritartumėte nuomonei, kad meniniam talentui reikštis padeda savanoriška ar priverstinė emigracija, susidūrimai su svetimomis kultūromis? Savo įžvalgas paremkite lietuvių literatūros pavyzdžiais.




Kaina -LT.
Kontaktai: skype: xadrizx, tel: , e-mail: audskrigmail.com





Kiti skelbimai pagal žodžius: kokybiskai lietuvoje kalbos rašymas

Kiti skelbimai iš kategorijos "Kursai, mokymai"
rasauRašau - Mokslo ir Verslo rašto darbai referatai kursiniai mokslo darbai SPSS tyrimai ir kita
nuotoliniaiNuotoliniai verslo pradmenų kursai tik 44 Eur
nuotoliniaiNuotoliniai anglų kalbos kursai tik 39 Eur
nuotoliniaiNuotoliniai elektroninės prekybos kursai tik 32eur
 Ieškome Dalyvių Namų Sandarumo Testui!
 Laimingų Bilietų Aidas
individualusIndividualūs anglų kalbos kursai per Skype
individualusIndividualūs rusų kalbos kursai per Skype
nuotoliniaiNuotoliniai papuošalų vėrimo kursai dabar 65 Eur
nuotoliniaiNuotoliniai buhalterijos pradmenų kursai tik 59eur

Daugiau skelbimų...

Kontaktai


Skelbimo galiojimas pasibaigęs.

  • Komentuoti
  • Blogas skelbimas?
  • Spausdinti
  • Atnaujinti

  • Skelbimas įdėtas: 2014-03-17
  • Galioja: iki 2014-05-16


 



© Skelbiam.info - Nemokami skelbimai