Nemokami skelbimai, perku parduodu

Skelbimas

Skelbimų paieška

Psichiatrų nusikaltimai-ką daryti jų aukoms?

Skelbimo nr. 520140, įdėtas: 2016-01-31, atnaujintas: 2020-03-04 · Perskaitė: 2198

Skelbimas nebegalioja.

Jei patektumėte į psichiatrinę...

Į psichiatrinę ligoninę jūs rizikuojate patekti tuomet, kai įgrystate kažkam, turinčiam valdžios ir (ar) pinigų. Paprastai tipiniai atvejai būna tokie:

Susidūrus su policininkais, kurie vykdo svarbaus asmens pavedimą jus sudoroti (Žr. Hermanas ir Žaltauskas);

Kai jūsų veikla gali aukštus ir įtakingus asmenis sukompromituoti, atimti iš jų valdžią ir įtaką (Žr. Daiva Guodienė skyriuje Straipsniai);

Protestuojate prieš politinius sprendimus, kai visi aplink tyli (žr. Nina Kutko);

Šeimyniniai konfliktai (žr. E.Antakauskienė);

Asmuo valdo turtą, į kurį kėsinasi kiti (žr. D.Dzvokuvienė).

Psichiatrinio susidorojimo procedūra gana tipiška. Policija gauna (ar pati surašo) pareiškimą, kad jūsų protinė sveikata tokia prasta, jog keliate pavojų visuomenei. Reaguodami į tai, jie užlaužia jums rankas ir veža jus į psichiatrinę ligoninę.

Psichiatrai – iš pažiūros labai malonūs žmonės. Kalba ramiai ir širdingai. Psichiatras jums sako suprantąs, kad patekote čia per klaidą, pažada jums padėti. Tačiau turite suprasti ir jį - kadangi jus jau čia atvežė, tai jis stačiai privalo jus ištirti. Todėl maloniai prašo pas jį keletą dienelių paviešėti, o tuo tarpu jis atliksiąs formalius tyrimus ir, žinoma, po kelių dienų jau būsite namuose.

Psichiatrui absoliučiai būtina išgauti tokį jūsų pirminį sutikimą, antraip visas jūsų buvimas psichiatrinėje sistemoje bus niekuo nepridengtas kankinimas. Todėl jei gražiuoju įkalbinėjamas nesutiksite pasirašyti, galite būti mušamas. Tačiau šio sutikimo ekspertizei nė už ką negalima pasirašyti, nes tai formalus jūsų sutikimas bendradarbiauti su psichiatrijos sistema. Jei sutikimo niekaip nepasirašysite, jie niekur nedings, privalės jus išleisti ir palikti ramybėje.

Civilinio kodekso . straipsnis draudžia asmenį laikyti užsidarytą psichiatrinėje įstaigoje be jo sutikimo. Jei nėra nė mažiausios teisinės užuominos, kad sutikote pas juos gydytis, tuomet jie nerizikuos jūsų ten laikyti. Ypač jei žinos, kad yra kas nors laisvėje, kuris yra pasiryžęs dėl jūsų teistis.

Jei sutikimą pasirašytumėte, tuomet jums atliktų psichiatrinę ekspertizę. Kadangi psichiatrų išvados nieko bendra su medicina neturi, tai jie parašytų tokią išvadą, kokia jiems patinka. Tada spąstai užsidaro – kadangi sutikote išsitirti savo psichinę sveikatą, ir kadangi „specialistas“ „atrado“, kad jums stačiai negalima grįžti į laisvę, tai vedamas humanitarinės būtinybės psichiatras priverstas jus palikti savo valioje. Nuo tos akimirkos jūs kaip socialinė būtybė mirėte. Netekote teisės kažką suprasti ir išsakyti. Formaliai žiūrint, už jus galvoja psichiatras.

Toliau viskas paprasta: vykdote psichiatro nurodymus - reiškia sveikstate. Nevykdote – medicininės komplikacijos. Jums bus duota psichotropinių vaistų, kurie kels galvos skausmą nebegalėsite normaliai valdyti kūno, t.t. Po kiekvieno tokio seanso – pokalbis su psichiatru, jis aiškinasi: „sveikstate“ ar reikia „intensyvinti gydymą“.

Psichiatras už šiuos veiksmus niekuo neatsako. Kad galėtumėte patraukti jį atsakomybėn, turite arba iš pat pradžių neduoti sutikimo pirmajai ekspertizei, arba pateikti teismui įrodymus, kad jis taip elgėsi iš piktybinių sumetimų.

Kokie turėtų būti Jūsų veiksmai, jei jums gresia ar jau patiriate psichiatrinį susidorojimą? Pirmiausia ir užvis svarbiausia - nesuteikti jiems formalaus sutikimo jus „gydyti“. Būtinai turite turėti savo atstovą laisvėje ir leisti psichiatrui žinoti, kad yra kas jus gina. Kol psichiatras taikosi jus sudoroti, turite jį įspėti, kad, kiek tai leis jūsų ir jūsų pagalbininko laisvėje galimybės, mėginsite ne tik išsilaisvinti, bet ir pasodinti „gydytoją“ į teisiamųjų suolą. Praneškite jam šiuos savo ketinimus kuo anksčiau, kad jis suprastų, jog tapti jo auka ryžtingai atsisakote.

Jei psichiatrinį susidorojimą jau kuris laikas patiriate, tuomet nešokite budeliui į akis. Išsišokimai traktuojami kaip protinės sveikatos pablogėjimas ir psichiatras skiria daržovinimo procedūras prievarta leidžiamais nuodais, galinčias pasibaigti fiziniu ir psichiniu aukos suluošinimu visam likusiam gyvenimui. Tuomet grasinti atsakomybe ir jos siekti turi jūsų bendrininkas laisvėje. Šis žmogus turi nusiteikti ilgam žygiui, nes psichiatrinė sistema savo aukas budriai saugo ir ypač nenoriai išleidžia į laisvę (ištrūkti iš psichiatrinės netgi sunkiau nei iš kalėjimo, jei esate neteisingai ten įkišamas).

Kaip rodo daugybės išsivysčiusių šalių patirtis, žmonės dažnai pūdomi psichiatrinėse dėl to, kad turi nemažai turto. Tą turtą užvaldo arba giminaitis, arba pati psichiatrinė įstaiga. Pastaruoju atveju „ligoniai“ laikomi tol, kol nepasibaigia jų pinigai. Apie tokius atvejus Lietuvoje nesame girdėję, tačiau mūsų šalies įstatymai leidžia psichiniam ligoniui savo palikimą užrašyti psichiatrinei įstaigai. Todėl, jei jums gresia psichiatrinis susidorojimas, patartume savo turtą ar bent jo dalį perrašyti asmeniui, kuris jus gintų kai prarasite veiksnumą. Pinigai nepatektų į budelių rankas, o jūsų gynėjas turėtų lėšų jus atstovauti teismuose.

Jei jums reikėtų bet kokios pagalbos siekiant ištraukti įkalintą asmenį, prašom susisiekite su mumis (žr. Praneškite apie psichiatrinį susidorojimą).

Susiję įstatymai ir norminiai aktai:

Psichikos sveikatos priežiūros įstatymas

Civilinio kodekso . straipsnis

Medicininė norma

Psichopatologijos skalės

** - Neleistinumas apriboti fizinio asmens laisvę (LR CK, . str.) pabrėžia, jog asmuo gali būti paguldytas į psichiatrijos įstaigą tik jo paties sutikimu, taip pat teismo leidimu priverstinai hospitalizuotas – bet tik tada, kai serga sunkia psichikos liga ir yra reali grėsmė, kad jis savo veiksmais gali padaryti esminės žalos savo ar aplinkinių sveikatai ar gyvybei bei turtui, - bet ne ilgiau kaip dvi paras, ir priverstinė hospitalizacija gali būti pratęsta tik įstatymų nustatyta tvarka teismo leidimu.

Lygiai tokie patys reikalavimai ir jei asmuo yra neveiksnus, t.y. jei teismas yra pripažinęs asmens neveiksnumą: “Jeigu asmuo yra neveiksnus, sutikimą priverstinei jo hospitalizacijai, tačiau ne ilgiau kaip dvi paras, gali duoti asmens globėjas. Neveiksnaus asmens priverstinė hospitalizacija po to gali būti pratęsta tik įstatymų nustatyta tvarka teismo leidimu. ((LR CK, . Str. dalis), TAČIAU psichiatrijoje Lietuvos įstatymai negalioja: į pensionatus žmonės talpinami prievarta be teismo sprendimo, vien “sutvarkius” neveiksnumą.

Patyrę kankinimus Lietuvos psichiatrinėse skundus gali rašyti Europos Tarybos Kankinimų prevencijos komitetui:

Secretariat of the Committee for the Prevention of Torture

Council of Europe

Strasbourg Cedex

France

Arba elektroniniu paštu: cptdoccoe.int

Komentarai (5)

Nebuvau alkoholikas, bet nuo saujomis gaunamų vaistų buvos sugadintos kepenys. Ir nuo pirmo gulėjimo man sveikata buvo sugadinta visapusiškai, tuo labiau psichinė, nes psichotropiniiais vaistais buvau šeriamas. Visapusiškai po jų gydymo gyvenimo kokybė krito 99%,. Nei koncentracijos, nei kitų dalykų. Buvau nušertas vaistais tiek vaistais, kad po jų gydytmo mažiau ar daugiau buvau padarytas daržove. Negali ne ikada nori susikoncentruoti nei knygą skaitytti, nei tv žiūrėti, nei mastyti. Grna daržovė. Šiuo metu jau daugiau nei 4 metai vaistų nevartoju, sveikata kažkiek atsistatinėja perėjus ant žolelių, po biški vaistus kažkada nutraukus. Bet nežiūrint to, Gydymo padarinius iki šiol tebejaučiu. Mano sveikata ne be ta.
Nukentejes (2016-03-05 22:49:02)(5)
Po to kai pralaikytas daugiau nei mėnesį gryžau namo, buvau į save nepanašus, į save ne panašus. Labai prastos savijautos. Dukterėčia pamačius apsiverkė. Į ką sako tave pavertė. Po to jos nebemačiau, tai buvo paskutinis kartas kai ją mačiau. Jie tiek sveikatą man buvo pagadinę po to pirmo gulėjimo, kad ne vien jų žodžiais neapsieisiu be vaistų, o i štikro, tapau nuo jų priklausomas. Nebegalėjau be vaistų gerai jaustis, nors ir saviajuta ne be ta kaip prieš ligoninę. Po šito pirmo gulėjimo, gyvenimas tapo tikru košmaru. Savaijauta baisi. Buvo tikras užburtas ratas. Spastai psichiatrijos į kuriuos buvau galima sakyti savo noru įvarytas. Vaistai, namai, ligoninė, ir vėl vaistai, namai. Ligoninė, ir vėl ir vėl ir vėl. Užburtas ratas. Durys užsidarė tarsi pelėkautų.
Nukentejes (2016-03-05 22:47:50)(4)
Po dviejų ar trijų savaičių kai jie man sugadino sveikatą, kai pripumpavo mane psichotropinių vaistų, kai vaistų pagalba, įač tikėtina to neuraleptiko halapiridolio, kurį pavadinčiau net kankinimų vaistu, jo pagalba, vietoi buvusios kaip rodėsi tuo metu gilios depresijos, kai realiai tikėtina buvo su sydlaiuke problema, jie šio kankinimų preparatu halapiridoliu, vietoi esanos gilios depresinės būsenos, sukėlė niekada gyvenime nepatirtą manijos epizodą, ko niekada gyvenime nepatyriau. Jie vaistų pagalba iškėlė mano nuotaiką iki palubių, kas vadinama manija, ir neva diagnozavo bipolinį sutrikimą. Sako tau bipolinis sutrikimas.
Nukentejes (2016-03-05 22:46:52)(3)
Pagal siuntimą atsiguliau į šviekšną savo noru, neva į depresininkų laisvą syrių. O ten mane per prievartą girdė saujom neaiškiais preparatasi. Neteikė jokios informacijos nei kas per vaistai, nei kiek aš būsiu laikomas, nei kas man yra, nei kodėl tiek vaistų duoda ir neleidžia jų negerti, gazdina jei negersiu baius skytriumi su grotomis. Leido į užpakalį ir halapiridolį po kelis kartus į dieną, kuris sukelia dirbtinu būdu nerimą, neleidžia nei sėdėti, nei gulėti, priverstas nuolat vaikščioti iš kampo į kampą kaip gyvūlys kankinamas. Išrašinėti manęs nenorėjo, neva turi ištirti, je negersiu vaistų kaip mionėjau gazdino baisesniu skyriumi, su grotomis, kad ten papulsiu ir iš vis nežinia kada išesiu. Tiek šėrė vaistų kad net nebenulaikiau šaukštą, drebėjo ranka, ir labai prastai jutausi nuo tų vaistų, kaip kokia daržovė.
Nukentejes (2016-03-05 22:46:02)(2)
Psichiatrinė sistema lietuvoje sena, daug gydytojų, kurie dar iš senų laikų, kai grūsdavo į psichiatrines taip pat ir nepalankius sistema žmones, neva šizofrenikus. Jos fasadas tik neva „modernus“, „šiuolaikiškas“, o iš vidaus giliau pažiūrėjus, baisu kas ten daroma su žmonėmis. Pats buvau panašiai įveltas į šią sistemą. Tapau psichiatrų auka, kai kreipiausi dėl pablogėjusios sveikatos, po draugo išdavystės, kai iš rykiuotės išėjo skydlaukė, kai apie tai tuo metu net negirdėjau, kaip tokį endokrenologą ir skydlaiukę. Psicikos centre be jokių tyrimų, be jokio gilinimosi iš kur pas mane širdies permušimai, sutrikę kvėpavimas, ir kiti simptomai, išrašė relaniumą. Po to negerėjant, Išrašė siuntima į šviekšną, įtikino kad pailsėsiu, depresininkų skyriuje k, kad pailsėsu. Sutikau ir nuvykau ten, ko vėlia teko pasigailėti..
Nukentėjes (2016-03-05 22:43:40)(1)

Kiti skelbimai pagal žodžius: daryti ligonine

Kiti skelbimai iš kategorijos "Kitos paslaugos"
 klausos aparatai
mokymaiMokymai grožio srities specialistams
 shool nail nuo nagu grybelio
 klausos aparatai
dantuDantų protezavimas ir implantavimas Vilniuje
 klausos aparatai
 shool nail nuo nagu grybelio
plaukuPlaukų šalinimas lazeriu
 shool nail nuo nagu grybelio
 klausos aparatai

Daugiau skelbimų...

Kontaktai


Skelbimo galiojimas pasibaigęs.

  • Komentuoti
  • Blogas skelbimas?
  • Spausdinti
  • Atnaujinti

  • Skelbimas įdėtas: 2016-01-31
  • Galioja: neribotai


 © Skelbiam.info - Nemokami skelbimai